Σάββατο 9 Ιουνίου 2012

1-1 Η ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΩΝΙΑ! ΚΡΙΜΑ, ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙ

Ανάμεικτα συναισθήματα για το 1-1 της Ελλάδας στο Euro
πηγή: iefimerida.grΣτο πέναλτι του Καραγκούνη που απέκρουσε ο Τίτον, χάθηκαν οι ελπίδες της Εθνικής μας για θριαμβευτική είσοδο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.
Η Πολωνία ως διοργανώτρια χώρα ήταν το αδιαφιλονίκητο φαβορί όμως δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της με τους 50.000 Πολωνούς να την υποστηρίζουν.
Οι παίκτες του Σάντος παρόλο που βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-1 στο 17' ξεπέρασαν την ψυχρολουσία και επέστρεψαν από τα αποδυτήρια για το δεύτερο ημίχρονο αποφασισμένοι να φέρουν το παιχνίδι στα μέτρα τους. Έτσι και έγινε, ο Σαλπιγγίδης έξι λεπτά μετά την σέντρα, στο 51' ισοφάρισε προκαλώντας ντελίριο ενθουσιασμού στους 4.000 Έλληνες που βρίσκονταν στο γήπεδο.
Λεπτό προς λεπτό η ροή του συγκλονιστικού παιχνιδιού εδώ
Ο επόμενος αγώνας της Εθνικής μας θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τρίτη (12/6) στο Βρότσλαβ με αντίπαλο στην Τσεχία