Τετάρτη 10 Ιουλίου 2013

Ο ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ!

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Π/Κ ΤΡΙΚΑΛΑ

22-23 ΙΟΥΝΙΟΥ 2013

Ικανοποιητικά ήταν τα αποτελέσματα των αθλητών και αθλητριών μας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων/Κορασίδων που έλαβε μέρος στην πόλη των Τρικάλων.
Η Έλενα Κόκκορη στα 2χλμ Φ.Ε. που παρότι αγωνίστηκε με ενόχληση στους κοιλιακούς ήταν στην μάχη των μεταλλίων μέχρι τα τελευταία 250μ. και τελικά τερμάτισε στην 4η θέση στην Ελλάδα με επίδοση 7'58''. Ακολούθησε η 6η Πανελλήνια θέση για την 4χ100 των παίδων με τους Τσιρούλη-Σκάρπα-Λεκκό-Ζαχαρία που λόγω της κακής 2ης αλλαγής δεν πανηγύρισε το μετάλλιο και σημείωσε επίδοση 44''89. 6η  θέση και για τον 800άρη Σκάρπα Κυριάκο που στον πρωινό προκριματικό πήρε πολύ εύκολα την πρόκριση στον τελικό αλλά ένα τράβηγμα στην διάρκεια της κούρσας δεν του επέτρεψε να διεκδικήσει ένα μετάλλιο στο βάθρο και περιορίστηκε στην 6η θέση με επίδοση 2'03''16.
Ο Ζαχαρίας Γιάννης με ατομικό ρεκόρ πρωί και απόγευμα κατετάγη 13ος στον τελικό με 23''05, ενώ ο Μούκας Γιώργος στην προετοιμασία του για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΠΠΑ' σημείωσε 9'58''91στα 3.000μ. και πλασαρίστηκε στην 16αδα των παίδων. Η σκυτάλη 4χ100μ. των κορασίδων με τις Θεοδοσιάδη-Γιαλεψού-Τσιρούλη-Βαρβάρα σημείωσε άλλο ένα ρεκόρ με 51''42 και κατετάγη 16η, ενώ η Ευαγγελία Βαρβάρα στον προκριματικό των 100μ. βελτίωσε την ατομική της επίδοση με 13''34.