Πέμπτη 13 Μαρτίου 2014

ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΟΥ Γ.Α.Σ.ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΕ ΑΝΩΜΑΛΟ ΕΔΑΦΟΣ

Την 2η ομαδική νίκη και το δεύτερο σκαλί του βάθρου κατέκτησαν στην κατηγορία των νεανίδων οι Έλενα Κόκκορη, με την πολύ καλή επίδοση 15'22'' στα 4.000μ. νεανίδων και με την 4η θέση στο ατομικό, Ειρήνη Κυδωνάκη (19'18) και Σαμπίνα Καρέζου (19.59)

Στην κούρσα των 3.000μ. κορασίδων,  η Μάρη Θεοφιλίδου τερμάτισε στην 48η θέση με επίδοση 14''27,

Στα 6.000μ. εφήβων ο Γιάννης Κωσταράς τερμάτισε σε 23''09.

Στην κατηγορία των παίδων κατέκτησαν την 6η ομαδική νίκη οι αθλητές Μιχάλης Χαρίτος, Γιώργος Μούκας και Κυριάκος Σκάρπας (61ος με 14''33). Οι Χαρίτος και Μούκας έκαναν καλή ατομική εμφάνιση και επέδειξαν καλή τακτική σημείωσαν εξαιρετικές επιδόσεις 13''17 και 13''23 αντίστοιχα, κατεβάζοντας πάνω από 1' τις ατομικές τους επιδόσεις και τερματίζοντας στην 18η και 22η θέση αντιστοίχως στους 95 τερματίσαντες.

Στις νέες γυναίκες η Ιωάννα Δραμιτινού στα 6.000μ. σημείωσε καλή επίδοση με 25'19'' και τερμάτισε στην 20η θέση.

Στις γυναίκες πολύ καλή εμφάνιση από Κατερίνα Λυμπούση και Μαρίνα Τζώρτζη για πρώτη φορά εμφανιζόμενες στην δύσκολη κατηγορία των γυναικών και στα 8.000μ. τερμάτισαν 26η και 27η με επιδόσεις 34'38'' και 35'22'' αντίστοιχα. Η πάντα παρούσα 400αρα Γεωργίου Βάσω τερμάτισε σε 37'13''. Οι τρείς αθλήτριες κατέκτησαν την 4η ομαδική θέση πίσω από συλλόγους με τεράστια ιστορία στον ανώμαλο δρόμο.

Τέλος στην κατηγορία ανδρών ατομικές επιδόσεις και εδώ από τους αθλητές μας με τον Ευτύχη Μεσολωρά να τερματίζει με πολύ καλή επίδοση 36'21'' στην 50η θέση, τον Γιώργο Μουσιάρη με επίδοση 36'55'', τον Μιχάλη Περράκη και Μενέλαο Κόκκινο με 40'59'' και τον Θάνο Γκοτσόπουλο με 41'56''.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες για τις επιδόσεις τους και τις κατατάξεις. Και πολλά συγχαρητήρια και στον προπονητή τους κον Σίμο Μπαρδή.